MENU
0850 302 12 62
Pts - Cts: 09:00 - 18:30
Ürün Kodu: bactorg-20lt
Stok Durumu: Ön sipariş

Bactorg Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvanlar için Canlı Sıvı Probiyotik

320,00TL
-+

 • Açıklama
 • Yorumlar (0)
 • Ürün Detayları
 • Açıklama

                  BACTORG Probiyotik içeriği ile hayvan sağlığını korumada devrim yapıyor. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda, kanatlılarda kullanıldığında hem yemden tasarruf yapıyor hem de verimi artırıyor.

                  BACTORG içinde canlı ve aktif probiyotik bakteri “Lactobacillus plantarum” ve “Saccharomyces eksratları (cerevisiae ve boulardi) vardır ve aynı zamanda demir, kalsiyum, magnezyum, potasyum , B vitaminleri ve antioksidan kaynağıdır.

                  İster ruminantlarda kullanın ister kanatlılarda etkisini 1-2 hafta içinde gözlemleyebilirsiniz.

                  BACTORG kanatlılarda sağlıklı bağırsak duvarlarının oluşmasına yardımcı olur, mineral ve vitaminlerin emilimini artırır, sağlıklı metabolik gelişimi destekler.

                  Yediklerini daha iyi sindirirler, yemden daha çok faydalanırlar. Kabızlık veya ishal problemlerinin giderilmesinde yardımcı olur, ishal vb. kaynaklı ölümlerin azalmasını sağlar.

                  Tüylenmeyi artırır, parlak ve sağlıklı kalmasını sağlar.

                  Antibiyotik kullanımına ihtiyaç kalmaz, doğal ve sağlıklı üretimi mümkün kılar.

                  Yem tüketimini azaltır, et ve yumurta verimini artırır.

   

                KANATLILARDA KULLANIM

                YEME KARIŞTIRMA UYGULAMALARI :

               Serbest dolaşan kanatlılarda toplam kanatlı ağırlığı için kg başına 1 ml. BACTORG yeme püskürtülür ve bir gün sonra yem verilir. ( BACTORG karıştırılan yem bekletildiğinde canlı probiyotik organizma sayısı hızla artar ve etkisi çoğalır )

               Kümes içinde yetiştirilen kanatlılarda ise otomatik konveyör ile tevzi edilen yeme toplam kanatlı ağırlığı için kg başına 1 ml. BACTORG dozlama makinası ile dozlanır. Dozlama imkanı yok ise aynı miktarda BACTORG yeme püskürtülür ve bir gün sonra yem verilir.

               10 günlük kullanımdan sonra verilen toplam yem miktarı % 10 azaltılılır.

               Kümes içerisinde civciv varken yapılacak sabah ve akşam uygulamalarında, kümes çerisindeki mevcut kötü kokuda artış hissedilirse uygulanacak olan BACTORG miktarını arttırmak olumlu yarar sağlayacaktır.

               Kümes içerisindeki kötü kokunun sebebi ortamda biriken azot içerikli gazlardır.  BACTORG sayesinde bu gazlar altlığa depolanarak kötü kokunun kümes içerisinde azalmasını ve altlığın daha kaliteli olmasını sağlamaktadır. Bu sayede kümes içerisindeki hayvanlar daha rahat nefes alıp stresten uzak bir ortamda yaşamlarını devam ettirecektir.

   

  YENİ DOĞAN BUZAĞI VE KUZULARDA BACTORG

  Probiyotikler bağırsaktaki zararlı mikroorganizmaların verdikleri hasara karşı antibakteriyel etki gösterirler, zararlı bakterileri etkisizleştirirler.

               Yeni doğan buzağılara 15 ml, kuzulara 5 ml ağızdan verilmesi halinde sindirim sisteminde yararlı bakteri sayısını artırır ve zararlı patojenlere karşı bağışıklık sağlanmasına yardımcı olur.

               Devamında BACTORG’a normal doz olan 1 ml / 1 kg canlı ağırlık / gün olarak devam edilir.

               Buzağılar ve kuzuların kolostrum, süt, süt ikame yemi ve içme sularına katılan probiyotiklerin bağırsak florasına olumlu etki yaparak ishal vakalarının önlendiği, yemden yararlanma ve canlı ağırlık artışlarında olumlu etki yapmakta olduğu kanıtlanmıştır.

               BACTORG sağlıklı bağırsak duvarlarının oluşmasına yardımcı olur, mineral ve vitaminlerin emilimini artırır, buzağı ve kuzu gelişimini destekler, hızlandırır.

               Hayvanlar yediklerini daha iyi sindirirler. Geviş getirme süreleri artar. Olası gaz, şişkinlik, kabızlık veya ishal problemlerinin giderilmesinde yardımcı olur, dışkı kokusunu azaltır.

   

                GENÇ RUMİNANTLARDA BACTORG

                BACTORG Probiyotik; genç ruminantların rumen florasında erken gelişimi ve yemlerin sindirebilirliliğini artırarak sütten kesimlerine olumlu katkı sağlar ve aynı zamanda ishale neden olan zararlı bakterilerin oluşumu önler, buzağı ölümlerini engeller.

   

  BESİ SIĞIRCILIĞINDA BACTORG

                Hayvanların yemden daha fazla yararlanmasını sağlar.

  Daha fazla canlı ağırlık artışı ile beraber et kalitesini artırır.

  Cilt ve tüy yapısını düzeltir.

  Sindirim sisteminin çalışmasını destekler.

   

  SÜT SIĞIRCILIĞINDA BACTORG

                Verim performans artışı sağlar, süt verimini ve kalitesini artırır.

  Yüksek süt veriminin sağlanması için kuru dönemde karşılaşılan problemlerin önüne geçilmesine yardımcı olur.

  Buzağılama dönemindeki metabolik hastalıkların ve ishal vakaların azalmasını sağlar.

  Erken laktasyon döneminde yem tüketiminde azalma, canlı ağırlık kaybı, verim kaybı ve metabolik hastalıklara karşı; kuru madde tüketiminin artırılmasının yanında BACTORG probiyotik katılmalıdır.

  Meme ve ayak bakımında zararlı bakterilerin oluşmasına izin vermez,

  Çeşitli faktörler sebebiyle ortaya çıkan stres ( hayvan nakilleri, çevre ısısı, yem özellikleri, yemleme, barındırma, bakıcı vb.) sonucunda metabolik bozukluklar ortaya çıkmaktadır.

  Bağırsak mikrobiyal florasında meydana gelen bozulmaya paralel olarak ishal, yem tüketiminde azalma ve buna bağlı olarak verimde düşüş gözlenmektedir. Stresin verdiği bu olumsuzluklara karşı rasyona probiyotik ilavesi olumlu etki yapmaktadır.

  Meme sağlığında BACTORG probiyotik dolaylı bir kullanım alanına sahiptir. Sütteki stomatit hücre sayısı meme sağlığının göstergesi olup, rasyona probiyotik ilavesi ile sütteki stomatit hücre sayısında da azalma meydana gelmektedir,

                Meme ve ayak bakımında zararlı bakterilerin oluşmasına izin vermez

                Rumen içeriğinin PH değerini düşürmesi sonucunda zararlı bakterilerin bağırsak yüzeyine tutunmalarını engelleyerek çoğalmalarını engeller,

                Bağışıklık sisteminin uyarılması ve rumendeki oksijenin kullanılması sonucu yararlı bakteriler artar. Hayvanların sağlıklı gelişmesine katkıda bulunur.

    


             BACTORG KULLANIM ŞEKLİ ve DOZU :

             1 ml / 1 Kg. Canlı Ağırlık / Gün 

             Hayvanların içme sularına katılır veya yemlerin üzerine bir gün önce püskürtülür.


            BACTORG AMBALAJ :  5 LT  ve  20 LT’lik  Özel Bidonlarda

            


             SAĞLIKLI HAYVANCILIK ve VERİM ARTIŞI İÇİN BACTORG

   

  bactorg büyükbaş, bactorg küçükbaş, canlı probiyotik, hayvanlar için probiyotik, probiyotik, sıvı probiyotik, probiyotik hayvan besini, kanatlı bagtorg, bactork probiyotik, baktorg probiyotik

 • Yorumlar (0)

  0 yorum
  Yorum Yap
  Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
 • Ürün Detayları
  Uzunluk Birimi : Santimetre
  Uzunluk : 0
  Genişlik : 0
  Yükseklik : 0
  Ağırlık Birimi : Kilogram
  Ağırlık : 20

Whatsapp Destek

Destek Taleplerinizi Bekliyoruz.

whatsapp-logo
Whatsapp Destek